Profilaktyka chorób przyzębia

Profilaktyka odgrywa bardzo istotną rolę w zapobieganiu próchnicy i chorób przyzębia jamy ustnej.

Dzięki zabiegom higienizacji możemy nie tylko wzmocnić szkliwo ale je rozjaśnić w wyniku pozbycia się kamienia i osadów nazębnych. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi oraz dostosowanie się pacjenta do zaleceń codziennej prawidłowej higieny jamy ustnej są kluczem do pięknego uśmiechu i zdrowych dziąseł.

W ramach profilaktyki oferuję:

  • skaling nad i podziąsłowy
  • piaskowanie i polerowanie zębów
  • fluoryzacja (lakierowanie zębów)
  • lakowanie
  • instruktaż higieny jamy ustnej
  • szyny relaksacyjne

Skaling

polega na profesjonalnym oczyszczeniu zębów z kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, które skutecznie go rozbijają a jego pozostałości są wypłukiwane strumieniem wody.

Kamień nazębny jest zmineralizowaną płytką nazębną, w związu z czym pacjent nie jest w stanie go usunąć podczas szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni nitką dentystyczną. Pozbycie się kamienia nazębnego jest najistotniejszym czynnikiem hamującym rozwój bakterii niszczących przyzębie (wywołujących paradontozę). Jest twardy i narastając powoduje odsłanianie szyjek zębowych prowadząc do nadwrażliwości, zapalenia dziąseł, a w efekcie końcowym rozchwiania zębów. Jest przyczyną przykrego zapachu z ust.

Piaskowanie

polega na oczyszczeniu zębów z wszytkich osadów i nalotów powstających po kawie, herbacie, paleniu tytoniu. Jest zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów

Lakierowanie (fluoryzacja)

jest to zabieg zapobiegający próchnicy, oraz znoszący nadwrażliwość zębiny. Polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem z odpowiednią do wieku dobraną dawką fluoru. Zabiegi przeprowadza się w zależności od podatności na próchnica od 2 do 4 razy w roku.

Lakowanie

zabieg polegający na wypełnieniu bruzd i zagłębień zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym preparatem. Wskazaniem do lakowania są zęby zdrowe, niedługo po wyrzynaniu, w których pomimo szczotkowania mogą zalegać resztki pokarmowe i prowadzić do powstania próchnicy

Rezerwuj wizytę+502 041 989
Napisz do nase-mail
Odwiedź gabinetStrażacka 20/5 (1 p.), Końskie